Logi sisse

Kui ka sinul on hetkel rohkem aega kodus olemiseks, siis on hea võimalus tegeleda nende asjadega, millega kiirematel perioodidel tegeleda pole jõudnud. Veeta aega koos perega, lugeda, vaadata filme, tegeleda majapidamistöödega.


Samuti on hea aeg vaadata üle kriitilise pilguga oma kodu seinad. Kui need tunduvad tühjad, siis saame teile abiks olla.

Peeglid


Me teame, et peeglid jäävad kodu sisustamisel alati viimaste sisustuselementide hulka. Kui ka sinul on kogu kodu sisustatud, aga pole korralikku peeglit, siis meilt saad selle tellida. Tutvu siin raamivalikuga ning peegli tellimuse saad vormistada meie online tellimiskeskkonnas. Kui siiani pole lihtsalt leidnud sobiva mõõdu ja disainiga peeglit, siis meiega seda probleemi pole. Saad valida 700 erineva raami hulgast ja mõõdud teeme just sellised nagu sina soovid. Tellimuse vormistamieks salongi külastama ei pea.

Raamitud peegel Workland kontoris

Raamitud fotod

Praegusel ajal kui reisida pole võimalik, siis on hea aeg meenutamaks vanu reise ja elamusi. Kui kõik sinu pildid on hetkel ainult digitaalsel kujul, siis saame jällegi teile abiks olla. Vali välja parimad pildid ja prindi ja raami need meie juures. Seda kõike saab teha meie online tellimiskeskkonnas. Oma foto vormistamisel meie keskkonnas on tuhandeid võimalusi. NB! Raamitud fotod kipuvad säilima palju kauem kui fotod digitaalsel kujul.

Kui fotosid printida ei soovi, siis äkki on raamimist/ümber raamimist ootamas mõni kunstiteos.

Reisipilt Pariisist

Sisustuspildid

Kui sa ei leidnud ühtegi pilti, mida raamida, või otsid lihtsalt mõnda valmis sisustuselementi, siis vaata kindlasti meie e-poodi. E-poes on palju erinevaid sisustustooteid – maalid lõuendil, raamikomplektid, formaatpeeglid jne. Raamikomplektid on hea võimalus sisustada suurem pind seina mitmete fotodega. Raamikomplektides on küll juba fotod raamides olemas, kuid neid võib asendada ka enda fotodega.

Raamikomplekt Architecture in Mina

Raamida on tarvis, sest kui sul on foto, siis on seda ilma raamita raske seina riputada. Jah, võid panna foto seina knopka või millegi muuga, kuid see ei ole päris see. Hästi valitud raam ei too elu mitte ainult pildile, vaid mängib samuti olulist rolli ka ruumi üldpildis. Üks vinge raamiga (raamivalikuga saad tutvuda siin) pilt või peegel võib külaliste pilgud tõmmata isegi sinu mitmetuhande euroselt kõrgläikega köögimööblilt või ülimoodsalt kumeralt televiisorilt.

Lisaks välimusele on raamil täita ka mitu muud olulist funktsiooni. Raam ja klaas kaitsevad tööd. Klaas kaitseb tööd päikesekiirguse, tolmu ja kriimustuste eest. Õigete materjalidega raamitud töö võib kesta sadu aastaid. Paspartuu kaitseb samuti tööd, et töö ei oleks otsekontaktis klaasiga, vältimaks paberikahjustusi.

raamida raamitud pilt, piltide raamimine

On oluline, et raamimisel kasutatakse õigeid tehnikaid ja materjale. Valesid materjali ja tehnikaid kasutades võib töö hoopis rikkuda. Meil on piisavalt kogemust – võite kindlad olla, et raamime teie töö vastavalt kõrgeimatele standarditele.

Raamimise hind sõltub palju töö mõõtudest ja materjalidest, raamimine ei pea olema kallis, hind kujuneb vastavalt kliendi soovidele ja valikutele. Kõige olulisem ja ka kõige kulukam piltide raamimise juures on pildiraam. Raamiliistu hind arvutatakse vastavat kulule (mitu cm pildiraamiliistu kulub). Kõik pildiraamiliistude meetrihinnad on leitavad meie raamikataloogist.

  Vastavalt tööle lisanduvad ka teised materjalid. Peaaegu kõik teised materjalid arvestatakse ruutmeetrihinnaga. Teised materjalid võivad olla – paspartuu, klaas, tagapapp, peegliklaas. Kuna materjale on ka erineva kvaliteediga, siis on ka hinnad erinevad, näiteks kirgasklaas maksab 20€/m2, mattklaas aga 65€/m2. Meil on erineva hinnaga materjale, et pakkuda sobiv lahendus nii nõudlikumale kui ka hinnatundlikule kliendile.

Keerukamate projektide puhul – näiteks särgi raamimine, televiisori raamimine, varjukastide ehitamine – võib lisanduda ka tööraha sõltuvalt projekti keerukusest.

Raamitud peegli puhul sõltub hind samuti raamihinnast, kuid ka peegliklaasi hinnast. Peegleid on erineva paksuse ja tooniga, samuti ka erinevate hindadega. Lisaks sõltub hind ka valitud lisadeks – näiteks on võimalik valida lisaks fasettlihv, servalihv ja turvakiletus. Peegli hinna (raamiga või raamita) saad arvutada meie uues süsteemis

raamimise hind
piltide ja peeglite raamiine

Meilt tellitud erimõõdus ja eritellimusel valmistatud raamid on kindlasti kallimad kui tavakauplustes müüdavad formaatraamid. Küll aga valmistame me kordades kvaliteetsemaid raame, valikuvõimalused (mõõdud ja värvi- ja materjalivalik) on palju suuremad ja pakume personaalset ja professionaalset lähenemist/nõustamist.

Paljudele esimest korda raamimisteenust kasutavate klientide jaoks tundub teenus kallis. Tegemist on otsast lõpuni käsitööga – iga raami valmimise juures on palju protsesse – mõõtmine, liistu lõikamine, paspartuu lõikamine, klaasi lõikamine, tagapapi lõikamine, raaminurkade kinnitamine, klaasi puhastamine, töö komplekteerimine, riputite lisamine. Keskmiselt võtab ühe raami valmistamine 30-60 minutit, sõltumata raami suurusest. Siin üks huvitav artikkel raamimisteenuse maksumusest

Piltide raamimine seondub tavaliselt ikkagi fotode või kunsti raamimisega. Jah, 99% raamidest valmistame me endiselt kunsti või fotoraamideks – siin mõned levinumad tööd, mida raamimisse tuuakse. Raamimise hinnakirja ja materjalidega saad tutvuda siin.

Prindid/maalid lõuendil

Kui teil on rullis mõni lõuend – olgu see siis maalitud või prinditud, siis selle eksponeerimiseks tuleks lõuend pingutada alusraamile. Väga palju ostetakse erinevaid lõuendeid kaasa reisidelt, transportimiseks võetakse nad alusraamidelt maha, rullis on ju lihtsam transportida. Võtke lõuend kaasa, me pingutame selle puidust alusraamile ning seejärel on võimalik juba juurde valida ka dekoratiivraam.

Papüürus

Teine populaarne asi, mida reisidelt kaasa ostetakse, on pilt papüürusel. Samuti, ilma raamimata, on papüürust väga raske eksponeerida. Meie aitame papüüruse raami panna – papüürus kleebitakse sobivat värvi paspartuupapile ning kaetakse klaasiga. Papüüruse raamimine on ainuke viis papüürust eksponeerida.

Graafiline leht (graafika)

Graafilisi lehti raamime me kindlasti kõige rohkem. Graafika raamimisel on eriti oluline kvaliteetsete materjalide kasutamine, kasutada tuleb happevabasid materjale ja võimalikult kõrge UV-kaitsega klaasi. Raam peaks lõpptulemusena kaitsema kunstiteost väliste tegurite eest. Vanades raamides olevad graafilised lehed on tihti saanud juba niiskuskahjustusi, on pleekinud ja paber on muutunud hapraks tänu valedele materjalidele

Paberfotod, plakatid

Tihti raamime ka postreid ja paberfotosid. Postrid ja paberfotod kleebime me kõigepealt liimpapile või vahtplaadile, et nad hiljem raamis lainetama ei hakkaks. Pakume ka fotode lamineerimise teenust. Lamineerimisel katame foto/postri pealispinna spetsiaalse kilega, mis kaitseb tööd kriimustuste ja UV-kiirguse eest. Vastupidiselt klaasile, on laminaat kerge ja purunematu. Lisaks on võimalik valida ka paspartuu ja sobiv raam.

Mida veel raamida saab?

Muidugi raamime ka akrüül- ja õlimaale, pliiatsijoonistusi, paberfotosid jne. Samas on raame võimalik kasutada ka erinevate esemete raamimisel – siin mõned näited, kuidas raame veel kasutada.

särgi raamimine
Särgi raamimine
must läikiv raam
Voodipeatsis tapeedi ääristamine raamiga
riiuli raamimine, kuldne raam
Riiuli raamimine
raamimisteenus varjukast
Kujude raamimine, varjukast

Kui teil on midagi tarvis raamida või on mõni hullumeelne idee, mille teostamisel saaksime abiks olla, siis võtke kindlasti ühendust. Kõikide meie tehtud töödega saab tutvuda meie portfoolios. Meile meeldib raamimine, võid julgesti enda töö meile usaldada.

Vingeid ideid pildiraamidega kodus sisustamiseks võib leida ka siit