Logi sisse
Head kliendid! Alates 03.05.21 asume me uuel aadressil Jalgpalli 21, Tallinn. Täpsem info asub kontaktlehel.

Hind 0.00

Tarneaeg 5-10 tööpäeva

FOTOKAPA

Mis on fotokapa?

Fotokapa puhul on tegemist vahtplaadile kleebitud fotopaberiga. Meie valikus on 5mm ja 10mm paksune fotokapa. 5mm puhul kasutame valge sisuga vahtplaati, 10mm puhul halli sisuga KapaFIX plaati.

Fotokapa plussid ja miinused

Fotokapa eeliseks on tema maksumus – sobib eriti hästi ajutiste näituste/siltide/postrite eksponeerimiseks. Eeliseks on ka fotokapa kergus.

Fotokapa miinuseks on tema vastupidavus. Kuna vahtplaat on pehme materjal, siis täkked on kerged tekkima. Suuremad formaadid (külje pikkus üle 130cm) võivad ajapikku ka kaardu tõmmata. Vastupidavust aitab tõsta fotokapa raamimine.

Fotokapa riputused

Fotokapa riputatakse spetsiaalsete riputuskonksudega, mis on kinnitatud fotokapa tagumisele küljele.


fotokapa-riputus

FOTOLÕUEND

Mis on fotolõuend?

Fotolõuendi puhul on tegemist puidust alusraamile pingutate lõuendikangaga. Lõuendikangas on üks vastupidavamaid materjale, see tähendab, et teie pilt säilitab oma sära ja kvaliteedi aastakümneid (tuhmumiskindlus on tegelikult kuni 200 aastat). Alusraamile pingutatud lõuendi plussiks on ka see, et see ei vaja ilmtingimata raami. Lõuendi võib riputada seinale kas trossi või konksuga, ilma, et seda tuleks raamida. Lõuendi küljed võib jätta kas stiilipuhtalt valgeks või kopeerida pilti ka külgedele. Alusraamidest on meie valikus 20mm ja 40mm kõrgused alusraamid.


fotolõuend servad

Fotolõuendi küljed

Fotolõuendi plussid ja miinused

Fotolõuendi plussideks on kindlasti tema vastupidavus. Lõuendikanga struktuurne pind lisab igale fotole ka natuke kunstilisust. Fotolõuend sobib hästi kodude/kontorite sisustamiseks.

Me soovitame fotolõuendile ka dekoratiivraami. Lõuend on kõige populaarsem viis ka reprode valmistamisel – kvalitseetse raamitud fotolõuendi võib kaugelt vaadates maaliga segi ajada küll.

Võrreldes fotokapaga on tegemist küll kallima lahendusega, kuid hind kõrgem hind õigustab ennast igati.

Fotolõuendi riputused

Väiksematele fotolõuenditele kinnitame tagumisele küljele riputamiseks hammastega riputi. Suurematel formaatidel on riputamiseks tross (trossiga on lihtsam pilti seinas sirgu ajada).


fotol

Fotolõuendi raamimine

Fotolõuend ei vaja ilmtingimata raami, kuid fotolõuendit on võimalik raamida. Fotolõuendi raamidega saab tutvuda raamikataloogis.  Kuna alusraami kõrgus on 20mm, siis raamimiseks sobivad ainult kõrgemad raamid. Raamikataloogist otsides tuleb jälgida, et soovitud raam kuuluks kategooriasse “Fotolõuend raamid”.

RAAMITUD FOTOKAPA

Miks valida raamitud fotokapa?

Raamitud fotokapa on tunduvalt vastupidavam kui raamita fotokapa. Suur raamivalik garanteerib, et leiate raami, mis sobib nii teie foto kui ka interjööriga. Õigesti valitud raam teeb fotost stiilse sisekujunduselemendi.

Mis on paspartuu ja kas vajan seda?

Paspartuu on fotot ümbritsev happevabast papist ääris. Paspartuu lisab tööle õhulisust. Samuti annab paspartuu võimaluse kasutada ka kirjumaid/mustrilisi/uhkemaid raame, sest paspartuu eraldab foto raamist ja hoolitseb selle eest, et foto raamiga ühte ei sulanduks. Kombineerides sobiv paspartuu ja raam saate enda fotost luua tõelise kunstiteose.

Millist klaasi valida?

Klaas kaitseb raamitud tööd väliste tegurite eest. Pakume erinevaid klaase erinevate omadustega.

Me pakume Teile valida nelja erineva klaasi vahel. Allpool on välja toodud iga klaasi plussid ja miinused.

Muuseumiklaas. Plussid: kõrge UV-kaitse, praktiliselt täiesti läbipaistev, pilt jääb terav. Miinused: kallis

Mattklaas. Plussid: ei peegeldu tagasi, kaitseb tööd ka UV-kiirguse eest. Miinused: pilt ei jää nii selge, kui muuseumiklaasiga.

Kirgasklaas. Plussid: madal ruutmeetri hind, siiski kaitseb tööd mustuse ja kriimustuste eest. Miinused: valguse käes peegeldab tagasi, ei kaitse UV-kiirguse eest.

Kas saate printida ka teistes mõõtudes, mida tellimissüsteemis ei ole?

Jah, saame printida küll. Süsteemis toodud mõõdud on enimlevinud prinditoodete mõõdud. Maksimaalne lühema külje pikkus printides on 105cm, pikemal küljel piirangut pole. Kui soovite printi erimõõdus, siis saatke fail oma sooviga info@piltjaraam.ee. Kindlasti leiame lahenduse.

Kas valikus on veel trükimaterjale?

Jah, tavaliselt on laos meil veel erinevaid trükimaterjale. Erisoovi puhul palume kirjutada info@piltjaraam, kindlasti leiame teile sobiva materjali.

Millega me prindime? Kui kvaliteetsed on fotod?

Kasutame Canon 44-tollist PRO4000 fotoprinterit, mis on hetkel üks parimaid fotoprintereid. Samuti kasutame ka kvaliteetseid Canoni, Fomei ja Hahnemühle trükimaterjale. Hind on kõrgem kui laiformaat reklaamtrükimasinate peal valmivatel toodetel, kuid kvaliteet on kordades parem. Oleme spetsialiseerunud just fotode printimisele.

Kuidas valmivad raamid?

Kõik raamid valmivad käsitööna vastavalt teie töö mõõtudele. Kasutame kvaliteetseid raamimaterjaale Itaaliast, Horvaatiast, Hispaaniast, Inglismaalt.

Kuidas tellida seinapilt oma fotost?

Vaata ÕPETUSVIDEOT MEIE TELLIMISKESKKONNA KASUTAMISEST

Viga

Pildi mõõtmed peavad olema vähemalt 750 x 750px

Viga

Palun täitke kõik kohustuslikud väljad

Viga

Fail on liiga suur

Viga

Pildi mõõtmed ei võimalda seda suurust valida

Viga

Pildi miinimum mõõtmed ei võimalda pilti pöörata

Viga

Palun vali pildi suurus

Viga

Palun kinnita lõigatud pilt

1. Vali pilt

Max faili suurus 25MB

või

2. Vali pildi mõõtmed

* Materjal

fotolõuend i

Fotolõuend on kangale prinditud foto, mis on pingutatud puidust alusraamile. Fotolõuendit võib seina riputada ka ilma dekoratiivraamita.Fotolõuend on kangale prinditud foto, mis on pingutatud puidust alusraamile. Fotolõuendit võib seina riputada ka ilma dekoratiivraamita.

fotokapa i

Fotokapa on pehmele vahtplaadile kleebitud fotopaber. Soodne lahendus fotode eksponeerimiseks. Suuremate formaatide puhul soovitatav lisaks valida klaas ja raam.

fotopaber i

Print fotopaberile. Fotopaberit on võimalik hiljem panna raami. Fotopaberit saadame rulli keeratuna toru sees

* Mõõtmed

Raamid

Paspartuu

Viimistlus

Lõuendi viimistlus

satiin i

Kergelt läikiv 350g lõuend pisut nõudlikumale kliendile. Eriti hästi sobib värviliste fotode puhul

matt i

375g matt lõuend, soodsam lahendus fotode eksponeerimiseks

Fotopaberi viimistlus

satiin i

240g kergelt läikiv fotopaber – soovitatav katta kirgasklaasi või Artglassiga

matt i

180g matt fotopaber – soovitatav katta laminaadi, kirgasklaas, mattklaasi või Artglassiga

satiin i

240g kergelt läikiv fotopaber – soovitatav katta kirgasklaasi või Artglassiga

matt i

180g matt fotopaber – soovitatav katta laminaadi, kirgasklaas, mattklaasi või Artglassiga

Valged servad i

Lõuendi küljed jäävad valgeks.

Peegelpildis servad i

Pilti kopeeritakse peegelpildis lõuendi külgedele. Pilti kaduma ei lähe. Kõige populaarsem variant fotolõuendite printimisel.

Alusraami kõrgus

Lõuend on pingutatud 20mm kõrgusele puidust alusraamile. Võib juurde valida ka sobiva dekoratiivraami.
Lõuend on pingutatud 40mm kõrgusele puidust alusraamile. Sobib eriti hästi suurtele formaatidele. Dekoratiivraami pole mõtet juurde valida.

Fotokapa paksus

Klaasivalik

mattklaas i

2mm paksune matistatud klaas. Miinuseks kõrge hind, plussiks vähene peegeldus. Sobib matt fotopaberi/fotokapa katmiseks.

kirgasklaas i

2mm paksune kõige tavalisem klaas. Miinuseks on tugevam peegeldus, plussiks soodne hind. Sobib matt ja satiinpaberiga.

artglass i

70% UV-kaitsega ja praktiliselt tagasipeegelduseta klaas. Miinuseks kõrge hind, plussiks UV-kaitse ja mittepeegeldav pind. Parim valik piltide raamimisel. Sobib matt ja satiinpaberiga.

Saada päring

Viga

Palun täida kohustuslikud väljad!

Päring saadetud

Saada päring koostatud tootega

Kiirtellimuse jaoks võtke ühendust telefonil +372 59 000 101 ja täpsustame võimaliku kiirema tarneaja.