fbpx
Logi sisse

Mida on võimalik raamida?

Avaldatud: märts 7, 2019

Piltide raamimine seondub tavaliselt ikkagi fotode või kunsti raamimisega. Jah, 99% raamidest valmistame me endiselt kunsti või fotoraamideks – siin mõned levinumad tööd, mida raamimisse tuuakse. Raamimise hinnakirja ja materjalidega saad tutvuda siin.

Prindid/maalid lõuendil

Kui teil on rullis mõni lõuend – olgu see siis maalitud või prinditud, siis selle eksponeerimiseks tuleks lõuend pingutada alusraamile. Väga palju ostetakse erinevaid lõuendeid kaasa reisidelt, transportimiseks võetakse nad alusraamidelt maha, rullis on ju lihtsam transportida. Võtke lõuend kaasa, me pingutame selle puidust alusraamile ning seejärel on võimalik juba juurde valida ka dekoratiivraam.

Papüürus

Teine populaarne asi, mida reisidelt kaasa ostetakse, on pilt papüürusel. Samuti, ilma raamimata, on papüürust väga raske eksponeerida. Meie aitame papüüruse raami panna – papüürus kleebitakse sobivat värvi paspartuupapile ning kaetakse klaasiga. Papüüruse raamimine on ainuke viis papüürust eksponeerida.

Graafiline leht (graafika)

Graafilisi lehti raamime me kindlasti kõige rohkem. Graafika raamimisel on eriti oluline kvaliteetsete materjalide kasutamine, kasutada tuleb happevabasid materjale ja võimalikult kõrge UV-kaitsega klaasi. Raam peaks lõpptulemusena kaitsema kunstiteost väliste tegurite eest. Vanades raamides olevad graafilised lehed on tihti saanud juba niiskuskahjustusi, on pleekinud ja paber on muutunud hapraks tänu valedele materjalidele

Paberfotod, plakatid

Tihti raamime ka postreid ja paberfotosid. Postrid ja paberfotod kleebime me kõigepealt liimpapile või vahtplaadile, et nad hiljem raamis lainetama ei hakkaks. Pakume ka fotode lamineerimise teenust. Lamineerimisel katame foto/postri pealispinna spetsiaalse kilega, mis kaitseb tööd kriimustuste ja UV-kiirguse eest. Vastupidiselt klaasile, on laminaat kerge ja purunematu. Lisaks on võimalik valida ka paspartuu ja sobiv raam.

Mida veel raamida saab?

Muidugi raamime ka akrüül- ja õlimaale, pliiatsijoonistusi, paberfotosid jne. Samas on raame võimalik kasutada ka erinevate esemete raamimisel – siin mõned näited, kuidas raame veel kasutada.

särgi raamimine
Särgi raamimine
must läikiv raam
Voodipeatsis tapeedi ääristamine raamiga
riiuli raamimine, kuldne raam
Riiuli raamimine
raamimisteenus varjukast
Kujude raamimine, varjukast

Kui teil on midagi tarvis raamida või on mõni hullumeelne idee, mille teostamisel saaksime abiks olla, siis võtke kindlasti ühendust. Kõikide meie tehtud töödega saab tutvuda meie portfoolios. Meile meeldib raamimine, võid julgesti enda töö meile usaldada.

Vingeid ideid pildiraamidega kodus sisustamiseks võib leida ka siit